Vestlandsutstillingen 1929

Bergen Kunstforening

Jury:

Maleren Trygve Eide, Bergen

Maleren Ole Frøvig, Haugesund

Maleren G. A. Hagerup, Aalesund

Maleren Bjarne Hansen, Bergen

Maleren Nils Krantz, Bergen

Maleren C. R. Røstvig, Stavanger

 

G. Backer Berg, Stavanger
Kjellebakken
Gaardsinteriør
Havebillede
Fiskestilleben

Borghild Berge, Bergen
Fra Clamart
Fra Vinje
Stilleben
Fra Skaanevik
Studie

Hans Carlsen, Sandnes
Naust paa Jærstranden
Fra Kleppe
Gabriel Dahl, Bergen
I utkanten av Nizza
Gate i sydfransk landsby
Boulevard St. Germain

H. Engebø, Bergen
Parti fra Stolmen
Tarlebø mot Ulrikken

Toralf R. Flatjord, Jølster
Maikveld, Jølster
Støylar, skisse
Fraa Høgfjellet, skisse
Kaffevermen, Storegjel

Ole Frøvig, Haugesund
Andakt
Interiør
Gaardsplass
Fra Skudesnes, graaveir
Ute ved Skudesnes

Thoralf Gjesdal, Stavanger
Arbeidere i Sandtaget
Landskap
Fra Oftedal
Portrett
Fosse-studie

Hans Gjesme, Tønjum pr. Lærdal
Kjøkkeninteriør
Haustkveld
Frå Lærdal
Veg i skogen

G. A. Hagerup, Aalesund
Jonsok-kveld, træsnit
By, træsnit
Fra Sjursøya, Kr.sund, træsnit
Havn, Aalesund, træsnit
Svart samvittighet, træsnit

J. Haddal, Hareid, Sunnmøre
I kornskurden, skisse
Tøyr, akvarell

Olaf Halse, Kr.sund
Furutrærne paa holmen
Høst i haven

Bj. Halvorsen, Haugesund
Amerikabrev
Sommerkveld, Omvikdalen
Nordvest

Bjarne Hansen, Stavanger
Fagerheim, Sauda
Kveldstemning, Ogna
Brusand
Jærstrand
Strandstein

Halvard Hatlen, Isfjorden, Sunnmøre
Sommermorgen
Ung pike

Olav Holm, Odda
Løen
Fra Nå
Fra Hardanger
Ullensvang, radering
Kongstun, radering

Huss-Dahl, Bergen
Utsigt mot Ulrikken (vinter)
Kanalbillede (vinter)
Stilleben, appelsiner i vase

Karl Høgberg, Stavanger
Dame med rødt halstørklæ
Røkere

J. C. Johannessen, Aalesund
Gausla ved Mjøsen, akvarel
Vaardag i Kollviken, akvarel

Knut Johannessen, Haugesund
Sommerkveld
Stilleben
Interiør

Lorentz Johannessen, Bergen
Lampelys, akvarel
Portræt, tegning
Træsnit
Radering

Halldor Jordal, Tyssedal
Landskap
Gammel jordmor fra Røldal
En som maler
Arbeideren

Ragnvald Jørgensen, Bergen
Aftensol, Godøysund
Verdens Ende, Godøysund
Fra Godøysund

I. Kaarby, Bergen
Fanejunker Frimandslund, pastel

Johan Kayser, Bergen
Fra Tyskebryggen
To naust

R. Kismul, Bergen
Fra Skrædderdalen
Sjøgården, Halsenøy
Fra Møllendalselven
Geofysiske og Florida
Aften i Fridalen

Margrethe Koch
Lungegaardsvandet
Fra Sørfjorden
Stilleben

Nils Krantz, Bergen
Fra Cagnes, Frankrige I
Fra Cagnes, Frankrige II
Fra Cagnes, Frankrige III
Landsby i Auvergne, Frankrige
Fra Auvergne, Frankrige

Arne Kristiansen, Haugesund
Gammelt sjøhus, akvarell
Hansavåg, Haugesund, akvarell
Melodi
Smedesundet
Høstsol

John Langseth, Aalesund
Epletræ
Marksti

Hjørdis Landmark, Bergen
Stilleben

Olav Ansgar Larssen, Bergen
Taake
Kvernhus
Stilleben

Olav Lavik, Bergen
Fra Øvre Damsgaard
»Heimhug«, Strømme
Fra Øvre Damsgaard

Per Lefdal, Maaløy
Stilleben
Skogsinteriør, akvarel

Severin Loge, Haugesund
Hjemover, akvarel
Naust, akvarel

Bjarne Lund, Bergen
Stilleben
Sittende kvinde
Landskap

Martin Lystad, Bergen
Februardag, akvarel

Harald Mjelva, Aalesund
Aalesunds kirke, pennetegn
Hageparti, pennetegn

Arthur Møller, Aalesund
Vaar, landskap

Stuer ved sjøen
Tidlig morgen
Bakgaard
Landsbyverksted

L. Næsheim, Stavanger
Gammel furu

Rasmus Oftedal, Sandnes
Paa fjeldet om høsten

Oscar Ommundsen, Haugesund
I potetaakeren

Jonas Peson, Kr.sund
Parkmotiv
Vinter
Sommerdag, Molde

Hermod Rise, Hareid pr. Aalesund
Dameportræt
Sunnmørssjøulk
Fra Paris

Frida Rusti, Bergen
Gammel italiener
Portræt av Ragna Breidvik
Nornerne, efter tegning av Olav Rusti

C. R. Røstvig, Stavanger
Drømmeren
Blomst i maaneskinUtkast

Ruth Rysst, Aalesund
Vaar, Akershus
Fra Sunnmøre

Julius Schjøtt, Bergen
Landskap
Epletræ
Raderplaten etses

Harald Seim, Bergen
Fra Stordalen, Jølster
Fiskerhus, Ronaldsvaag
Greipstadstøylene, Jølster
Flatjordstøylen, Jølster
Fra Rognaldsvaag

Sigurd Skaale, Bergen
Stilleben

Erik Steine, Stavanger
Listen og den brutale kraft I – IV, tegninger
Veirprofeter I – III, tegninger
Studie, tegning

Agnes Steineger, Bergen
Stilleben
Før uveir

Aage Storstein, Stavanger
De skibbrudne
Gramofonen
Genesareths sjø
Stilleben
Badebillede

Karl Straume, Rustene, Sunnmøre
Dame i grønt
80 aar

Oliver Sylthe, Kr.sund
Vei i sol
Interiør

Ths. Thormodsen, Stavanger
Tung sjø
Uveirstudie

Bernt Tunold, Bergen
Fra Opheim
Fra Vangsvandet

Ole T. Ytterdal, Ytterdal pr. Aalesund
Høstdag
Vestland
Haveinteriør

N. Valand, Haugesund
I kunstforeningen
Begonia
I potetaakeren
Frukt

Gunnar Warberg, Stavanger
Husmandsplads
Badstue, træsnit

Frank Wathne, Stavanger
Duo


Skulptur

Oscar Halseth, Bergen
Liberty, gibs
Sigmund, gibs
Vikingestudie, gibs
Portræt, gibs

E. Haugland, Stavanger
Mandshode
Kvindehode